okulary

Okulary Google

Pierwsza prezentacja okularów Google narobiła niejednemu gadżetomaniakowi wielkich nadziei. Urządzenie prezentowało się fantastycznie i rewelacyjnie więc wyglądało jak prosto wyjęte z powieści science fiction. Okulary Google stały się niezwykle pożądanym urządzeniem i cieszyły się duża popularnością. Sprawdź jak działają okulary Google oraz jaka czeka je przyszłość.

Okulary te na początku ich wprowadzenia kosztowały niezwykle dużo, bo 1500 dolarów, a zatem ich użytkowanie nie należało do tanich przyjemności. Ponadto początkowo były również dostępne wyłącznie dla uczestników konferencji Google I/O. Jeżeli zatem ktoś nie został na nią zaproszony, to musiał poczekać, aż gadżet trafi na eBay, gdzie z kolei osiągał cenę wyższą od tej ustanowionej przez Google. To prawdziwe szaleństwo.

Jak działają okulary Google?

Okulary Google to niezwykłe urządzenie. Okulary Google’a pozwalają na niesamowite rejestrowanie obrazu i dźwięku, robienie zdjęć, a ponadto na życzenie wyświetlają temperaturę oraz prognozę pogody. Okulary Google pozwalają również od razu dzielić się nagraniami w internecie. Dodatkowo ich zaletą jest, że są zintegrowane z wirtualnym tłumaczem Google Translate.

 Gdzie można kupić okulary Google?

Okulary Google Glass były do nabycia w sklepach, ale również zostały wystawione na portalu aukcyjnym eBay. Był to jeden z ich egzemplarzy próbnych. Cena wyjściowa wynosiła 1,5 tys. dolarów, ale bardzo szybko wywindowano ją do niebywałego poziomu niemal 16 tys. dolarów. To świadczy jak wielką popularnością się cieszyły.

 Przyszłość okularów 3D

Projekcje 3D jednak mają przyszłość. Na udoskonalenie czeka również technologia. Szczególnie w kwestii okularów. Jeżeli udałoby się nam je zamienić i stworzyć wyświetlacze autostereoskopowe o jakości porównywalnej właśnie z tym, co obecnie możemy widzieć przez szkła okularów, to wówczas obraz 3D nabrałby zupełnie nowej, praktycznej świeżości. Można zatem wyobrazić sobie  świat, w którym każdy z ekranów, czy to w domu, czy w kinie czy nawet na wystawie sklepowej, wyświetla obraz 3D widziany gołym okiem. Chyba można przyznać, że to interesująca i bardzo prawdopodobna wizja. A więc przyszłość okularów 3D jest wciąż żywa.

 

Sylwia Haliniak