Przeglądaj kategorię

Recenzje i opinie

Zanim kupisz – sprawdź opinię. Szyfranci to blog dla wszystkich, którzy interesują się nowoczesnymi technologiami. Testujemy produkty i aplikacje. Doradzamy jak wybrać dobry sprzęt komputerowy. Publikujemy rankingi aplikacji mobilnych oraz webowych. Pomożemy Ci w stworzeniu nowoczesnej strony internetowej. Polecamy wtyczki, które usprawnią działania twojej strony internetowej.

restauracja widok z góry

UE dąży do wzmocnienia praw konsumentów

Konsumentem jest każdy z nas. Bez względu na to, gdzie żyjemy i co robimy, od czasu do czasu – raczej częściej niż rzadziej – wchodzimy w rolę konsumenta, czyli używając definicji prawnej „osoby fizycznej dokonującej z przedsiębiorcą czynności prawnej (np. zawarcia umowy) niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową”. Brzmi skomplikowanie? Jest jednak bardzo proste. Konsumentem jesteśmy, kiedy kupujemy warzywa na sałatkę i kiedy rezerwujemy przelot na wakacje. Konsumentem jesteśmy także kiedy zakładamy nasze indywidualne konto bankowe oraz kiedy podopisujemy umowę o dostarczanie prądu do naszego prywatnego mieszkania.

Czytaj więcej

surfowanie w internecie

Za wolnością słowa i prawami autorskimi

Właśnie tak zagłosowało 348 eurodeputowanych, którzy przyjęli nową dyrektywę o ochronie praw autorskich w Internecie. Wokół niej narosło sporo kontrowersji i jeszcze więcej fake newsów. Zarzucano jej atak na prawo użytkowników globalnej sieci do wyrażania swoich opinii, faktyczną likwidację internetowych memów, a nawet cenzurę. Co jednak w rzeczywistości zawiera dyskusyjna dyrektywa. Prześledźmy ja krok po kroku.

Czytaj więcej

Firmy zatrudniające studentów IT i informatyki

10 firm chętnie zatrudniających studentów IT

Studenci IT zdecydowanie stanowią na rynku pracy grupę uprzywilejowaną. Zresztą nie ma się co dziwić. Portale zamieszczające oferty pracy pełne są ogłoszeń od firm poszukujących osób z kwalifikacjami do pracy w branży IT, szacunki mówią o tym, że już w tej chwili w Polsce brakuje około 40 tysięcy specjalistów IT, a liczba ta na pewno będzie rosnąć – wprost proporcjonalnie do postępującego rozwoju technologicznego i informatyzacji.

Czytaj więcej