Przeglądaj kategorię

Usługi

Strefa kodera, programisty, informatyka oraz każdego pasjonata technologii IT. Interesuje Cię tworzenie nowoczesnych aplikacji?Niezależnie czy interesuje Cię front-end czy back-end znajdziesz u nas szereg praktycznych porad. Doradzamy czym kierować się przy wyborze dostawcy usług informatycznych.

nauka programowania

Jak zacząć programować?

Zawód programisty nie jest czymś nowym ani nie znanym jednak większość osób uważa, że zawód ten jest tylko i wyłącznie dla wybrańców, którzy nie robią nic innego tylko siedzą całymi dniami przed komputerem i potrafią nawet włamać się do bazy FBI, mają skończone studia informatyczne. Nic bardziej błędnego, filmy i internet próbuje nas do tego przekonać ale tak nie jest. Tak naprawdę programować może każdy, kto chce to robić a praca jest dla wszystkich nawet dla tych, którzy są tylko po liceum. Wystarczy tylko chcieć. Na Polskim rynku jest coraz to większe zapotrzebowanie na programistów każdego języka (a najlepiej jakby znał wszystkie) a wynagrodzenia kuszą, więc czemu nie skorzystać?

Czytaj więcej

tworzenie strategii marketingowej

Kiedy warto skorzystać z usług agencji marketingowej?

Prowadzisz własną firmę, ale nie masz pomysłu na jej skuteczną promocję? A może wprost przeciwnie – działasz już na rynku od kilku dobrych lat, ale chciałbyś coś zmienić, ulepszyć, nadać jej nowe znaczenie i zwiększyć tożsamość marki? Jeśli tak, to najwyraźniej przyszedł już czas na skorzystanie z usług agencji marketingowej. Sprawdź zatem i wybierz strategię odpowiednią dla Ciebie.

 

Czytaj więcej

wybór hostingu

Jak wybrać hosting?

Każdy, kto chce, aby jego strona zaistniała w Internecie potrzebuje hostingu. To dzięki niemu użytkownicy są w stanie otworzyć Twojego bloga, stronę firmową czy portal. Mało kto wie, jakie aspekty wziąć uwagę podczas jego wyboru. Z hostingiem jest jak z samochodem. Tani Maluch i drogi Mercedes dojadą do celu – dlaczego każdy chce jechać tym drugim? Czytaj więcej

stanowisko pracy programisty

5 trendów w projektowaniu stron internetowych

Trendy w tworzeniu stron stały się nimi dlatego, że są skuteczne. Projektowanie dobrych, odnoszących sukces witryn nie polega na projektowaniu stron według własnych preferencji i oczekiwań. Właśnie przeciwnie, należy jasno określić sobie cel oraz odbiorcę-użytkownika, wtedy można przystąpić do wyboru odpowiednich narzędzi.

Czytaj więcej

praca zdalna

Praca w chmurze

Chmura obliczeniowa to najprościej mówiąc wirtualny dysk, dzięki któremu można przechowywać dane online, zamiast używać nośników pamięci w postaci dysków twardych, pendriva, czy płyt CD lub DVD. Ale jak działa taka chmura obliczeniowa? Czy istnieją darmowe chmury internetowe, z których każdy może skorzystać? Jeśli tak, jakie to chmury?

Czytaj więcej

biała tablica

Kanban w IT

Kanban to jedna z najbardziej popularnych metod potrzebna, by sprawować kontrolę nad procesem tworzenia oprogramowania. Z założenia ma zwiększyć produktywność programistów.

Czytaj więcej

pisanie tekstu na laptopie

Dla kogo buzz marketing?

Niezmiennie pierwszym i najlepszym dla wielu konsumentów źródłem informacji o danym produkcie jest inny człowiek, który potwierdza jego działanie na własnym przykładzie. Koleżanka na spotkaniu zachwalająca nowy kosmetyk, ciocia na spotkaniu rodzinnym czy znana blogerka internetowa. Siła “poczty pantoflowej” znana jest nie od dziś. Dlatego właśnie starając się wypromować daną markę, powinniśmy szczególnie przyjrzeć się temu sposobowi komunikacji z klientem.

Czytaj więcej

pisanie na laptopie

Jak stworzyć dobry opis produktu?

Przekrzykujące się na targu przekupki stanowiły kiedyś kwintesencję dobrej sprzedaży, konkurencji i pozyskiwania klientów. Internet ułatwił wiele aspektów życia. Produkty z całego świata stały się dostępne do wglądu i w dostawie a komunikacja asynchroniczna. Sprzedawać w internecie zaczęli nie tylko handlarze stacjonarni, ale też dopiero rozkręcający biznes amatorzy nowych rozwiązań. Dodatkowo platformy typu Allegro czy OLX umożliwiają sprzedawanie produktów każdemu bez potrzeby prowadzenia oddzielnego sklepu internetowego. W ten sposób po wpisaniu przez klienta zapytania w wyszukiwarce wyświetla się mnóstwo ofert zapewniających o najrzetelniejszym spełnieniu oczekiwania. Uwagę zwrócić można na wiele sposobów, jednak utrzymać ją na tyle, by przekonać do zakupu, pozwoli tylko dobrze skonstruowana treść ogłoszenia. Poznaj zasady pisania dobrych tekstów reklamowych.

Czytaj więcej