tworzenie strategii marketingowej

Kiedy warto skorzystać z usług agencji marketingowej?

Prowadzisz własną firmę, ale nie masz pomysłu na jej skuteczną promocję? A może wprost przeciwnie – działasz już na rynku od kilku dobrych lat, ale chciałbyś coś zmienić, ulepszyć, nadać jej nowe znaczenie i zwiększyć tożsamość marki? Jeśli tak, to najwyraźniej przyszedł już czas na skorzystanie z usług agencji marketingowej. Sprawdź zatem i wybierz strategię odpowiednią dla Ciebie.

 

Czym jest agencja marketingowa?

Agencja marketingowa zajmuje się tworzeniem reklamy i wszelkich usług z nią związanych, czyli marketingiem dla swoich klientów – właścicieli firm lub osób prywatnych posiadających własny biznes. Ich działalność zazwyczaj ma związek z rozwojem nowych mediów i dostępnymi technologiami. W praktyce oznacza to, że proponowana oferta musi być elastyczna, czyli zmieniać się wraz z obecnymi realiami rynkowymi oraz indywidualnymi potrzebami klientów. Warto również wiedzieć, że każda agencja reklamowa zajmuje się ściśle określonym rodzajem zadań, czyli:

 • Tworzeniem kampanii reklamowych w różnych kanałach promocji,
 • Opracowywaniem strategii marketingowej,
 • Przygotowaniem opracowań i projektów graficznych,
 • Doborem odpowiednich środków przekazu i narzędzi komunikacji,
 • Kontrolą budżetu reklamowego,
 • Analizą rynku,
 • Oceną skuteczności prowadzonych działań,
 • Przygotowywaniem raportów.

O udanej współpracy z daną agencją marketingową decyduje zatem nie tylko to, jak bogatą ma ona ofertę, ale przede wszystkim to, w jakim stopniu będzie spójna z celami krótko- lub długoterminowymi jej klienta.

 

Współpraca z agencją? To się opłaca!

Gdy już wiesz, na czym dokładnie polega marketing i przejrzałeś oferty wielu firm dostępnych na polskim rynku, warto w tym momencie zadać sobie pytanie: kiedy warto skorzystać z usług agencji marketingowej? Powodów z pewnością będzie co najmniej kilka:

 • Początek działalności – początki zawsze są trudne – podobnie jak w przypadku pierwszej pracy, tak i tu czeka Cię nauka zarządzania własną firmą oraz nabywanie związanych z tym niezbędnych umiejętności. Nawiązanie współpracy z rzetelną agencją z pewnością pomoże Ci w znacznym stopniu przyspieszyć ten proces i przedstawi szereg trwałych rozwiązań, które potem będziesz mógł samodzielnie już realizować.
 • Twoja działalność ma charakter zdalny – jeśli nie masz własnego biura, ponieważ Twoim biznesem jest np. sklep internetowy możesz zdecydować się na kompleksowe usługi z zakresu copywritingu, projektowania grafiki czy pozycjonowania.
 • Skuteczność – próbując samodzielnie zająć się promocją własnej firmy może się zdarzyć, że jej efekty będą nieskuteczne, a Ty sam więcej stracisz niż zyskasz. Aby tego uniknąć warto zatem skorzystać z usług agencji oferującej np. skuteczny copywriting , która wykona za Ciebie tę pracę szybciej i efektywniej, a tym samym zapewni usługę wysokiej jakości w jak najlepszej cenie.
 • Redukcja kosztów – podpisanie umowy z dobrą agencją zapewni Ci bezpieczeństwo wykonania solidnej roboty, a tym samym zredukuje koszty, które zazwyczaj mają miejsce przy tradycyjnej rekrutacji. Pozwoli również uniknąć ewentualnych wpadek, zaoszczędzi czas i energię.
 • Potrzebujesz nowego spojrzenia – może się również zdarzyć i tak, że Twoja firma osiągnie już sukces, jest rozpoznawalna na rynku, ale sprzedaż nagle spadła, a dochody są niższe niż oczekujesz. Jeśli tak się stało, to warto pomyśleć o dobrej agencji, która w obiektywny sposób oceni sytuację, wskaże nowe rozwiązania, zaproponuje nowe sposoby promocji. W końcu co dwie głowy to nie jedna – zwłaszcza, że daną agencję tworzy nie jedna osoba, ale konkretny zespół ekspertów.
 • Chcesz wyróżnić się z tłumu – coraz większą popularnością cieszy się powiedzenie: „jeśli nie ma Cię w Internecie to nie istniejesz”. Być może stało się tak z powodu samodzielnych, ale nieudanych prób dobrego wypromowania własnej firmy. Decydując się na współpracę z agencją marketingową zaoszczędzisz sporo czasu, pieniędzy, zapewnisz sobie komfort i spokój ducha, ponieważ agencja zajmie się Twoją firmą kompleksowo, na najwyższym poziomie według jasno wytyczonego celu oraz szlaku.

Skorzystanie z usług agencji marketingowej może zatem przynieść wiele korzyści – wskazać nowe rozwiązania, wytyczyć nową ścieżkę lub zmodyfikować tę dotychczasową. Wybór najlepszej z nich sprowadza się zatem głównie do tego, na jakim etapie jesteście Ty i firma oraz tego, czego konkretnie oczekujesz. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że sukces będzie możliwy dopiero wtedy, kiedy w sprawę zaangażują się obie strony. Powodzenia!